Jak je důležité míti Filipa

Ne, nebude to o nějakém Filipovi. Ani nebudu psát filipiky. Chci se jen zamyslet nad tím, jak je někdy důležité mít ve správný čas po boku tu správnou osobu.

Často najdeme nejrůznější klíče, podle kterých se dají lidé dělit do skupin. Skupiny přímo milujeme. Dělíme se na vegetariány, vegany a masožravce. Dělíme se na lesany a konzumenty. Dělíme se podle pohlaví, víry, barvy pleti, politické příslušnosti…. dělíme se pořád a rádi. Pojďme si tedy projít dělení kamarádek podle znamení.

Každá z nás má nebo by aspoň chtěla mít takové ty milé kamarádky, které zajdou kdykoli, neřeší, jestli máte uklizeno a přinesou radši rezervní lahev vína, kdyby došlo to, co máte doma. To jsou většinou Střelkyně, Lvice nebo Váhy. Všichni je milujeme a žádné dobrodružství s nimi není dost bláznivé.

Ale pak jsou tu i ty kamarádky, které máme sice rádi, ale občas už je jich tak nějak moc. A právě tahle druhá skupina si zaslouží rehabilitovat a ocenit!

Berani

Máte kamarádku Berana? Pak asi budete souhlasit, že tohle kamarádství někdy pekelně bolí. Beran má totiž rohy a ne náhodou. Umí je totiž dokonale použít v tu nejméně vhodnou chvíli. Jestliže vás totiž Beran miluje – a tím si buďte jistí, protože Beran má ryzí srdce a nikdy nepředstírá falešnou náklonnost – může se klidně rozhodnout, že Vám bude pomáhat. Ale bude pomáhat jak chce a kdy chce. Takže klidně i v tu nejhorší možnou chvíli. Beranovi totiž nezáleží na tom, jak se cítíte Vy. On ví, co je pro Vás nejlepší (Beran je největší egoista v celém Zodiaku), rozhodne to za Vás a taky pro to podnikne všechny možné kroky. I kdyby Vás to mělo ranit. Nebo Vám poničit kariéru. A věřte, že taková pořádná beraní šlupka do zadku opravdu opravdu bolí. Ale ruku na srdce – zvedli byste se z té pohodlné klícky, co jste si vybudovali a vyběhli ven? No tak to Beran udělá za Vás. S rozběhem Vás nakopne do zadku, dá Vám herdu do zad a přátelsky křikne : “ Neřvi furt a běž!!“. A co je víc??? Berani jsou poklad. Nebojí se být osamělí v davu a nebojí se bít za svou pravdu. Takových přátel si musíme vážit.

Panny

Panna přichází na svět s velkým darem kritiky. Má vždy po ruce notýsek, ve kterém jsou dopodrobna vypsány všechny vady a nedostatky, které máte. Nebo které má muž Vašich snů. Kritika Panny bolí, protože ona nikdy nezapomíná a přesně ve chvíli, kdy lítáte na růžovém obláčku zamilovanosti Vám připomene, jak Vám tehdy Váš milý zapomněl odepsat na pozvání na rande. Před rokem. Nebo třemi. Panna je absolutně nepostradatelná, aby Vám ukázala na drobnosti, které je potřeba napravit a doladit. Když už Vás Beran nakopne a Vy běžíte letním ránem po parku, stromy voní, ptáci zpívají a vzduch se třpytí zlatem, Panna poběží vedle Vás a bude Vám ukazovat všechny výmoly, krtince a psí hovínka, do kterých se chystáte šlápnout, protože se koukáte do slunce a ne na zem. Panna je požehnání pro idealisty, kteří pro celek zapomínají na detaily. Panna je skromná a tichá. Je připravená nikdy nesklidit dost chvály za to, jak trpělivě nám všechna ta hovínka ukázala. Ale bez těch vyladěných detailů by celkový obraz nikdy nebyl tak dokonalý.

Vodnářky

Vodnářka je svá. Originální, veselá, vtipná… vždycky jiná. Okouzlující a jiskřivá. Ale taky nesnesitelně nespoutaná. Vodnářka se nadchne pro každou bláznivinu. Když poběžíte letním ránem, Vodnářka poběží s Vámi. Vezme to šmahem přes potok, elegantně přeskočí květinový záhonek a pak, přesně ve chvíli, kdy si lebedíte ve společném pohybu, Vám vezme bez mrknutí oka roha. Prostě odhopká jinam, kde je trávník zelenější a kde jiná kamarádka běží elegantněji. Au. To bolelo. Myslela jste si, že jste nejlepší kámošky, souzníte spolu, budete cvičit jógu až doběhnete pod támhleten dub a ona se Vám klidně vysmekne a letí jinam, protože tam má kámošku, co ve stánku prodává café latté. A až si utřete slzičku a schováte ten vztyčený prostředník, řeknete si „No a co, můžu přece cvičit jógu sama“. Otočíte se na patě (Panna Vám ukáže směr, abyste nešli na jógu s papírkem na botě)  půjdete ke stromu sama. A až budete uprostřed hory, psa nebo loďky (doplňte asánu dle svého výběru), Vodnářka zvesela přiběhne, přinese Vám kapučíno, řekne „Dobře ty!“ a zase odběhne. A Vám dojde, že Vodnářku nemůžete spoutat. Nemůžete jí přikázat, aby Vás milovala a stála vedle Vás, když Vy se snažíte rozmotat nohy z první lekce jógy, kterou jste cvičila podle internetu. Ale ona Vám dá svobodu. A volnost. A Vy se nadechnete a zjistíte, že tu jógu jste dokázala úplně sama. Stejně jako doběhnout k tomu stromu a nezlámat si kotníky ve výmolech. Stejně jako vyběhnout z toho pohodlného křesla. Ale dost Vám k tomu pomohly i ty kámošky, se kterýma to není vždycky jednoduché.

A je nesmírně důležité je mít a vážit si jich!

Obrázek zdroj: https://pixabay.com/cs/d%C3%ADvky-kamar%C3%A1dky-barvy-holi-pr%C3%A1%C5%A1ek-1266673/

Napsat komentář