Magická Žena – Země

Každá žena je esencí čtyř živlů. A každá je jedinečná v tom, jak dokáže své živly ovládat. Nebo jak ony ovládají ji.

Období Země odpovídá času Plné zralosti až Moudrému stáří. Jsou to naše babičky, které milujeme pro jejich laskavost, péči a starostlivost. Jsou to klidné a tiché části nás samých, které vyčkávají trpělivě, než přijdou ke slovu.

V období Země Žena ráda vaří, pečuje o zahrádku a vytváří věci skrze své ruce.  Toto období může nastat kdykoli v průběhu života a je to v pořádku. Jakmile se Žena ukotví ve své síle, zpracuje všechny ostatní živly, ráda se vrátí zpět ke kořenům. V tomto čase ráda vzpomíná na vše, co dělala jako malá. Na vše, čím voněla kuchyň babičky a co vyráběly s maminkou. V Ženiných kostech se ozývá moudrost celého rodu a ona cítí silnou podporu a spojení s Matkou Zemí.

V magické práci tvoří zejména mastičky, čaje, léky. Jestliže se dobře uzemní, je nepřekonatelná v práci s kyvadlem. Promlouvají k ní karty, krystaly a bytosti Přírody.  Ženy s převahou Země také často pěstují nádherné květiny. Jsou známé tím, že můžou do země zapíchnout hrábě a ony vykvetou.

Země je klidná, nikam nespěchá a má v sobě moudrost staletí. Už zpracovala všechny fáze života a teď čeká na přechod jinam, dál a do jiného světa. Ví,že spěch ničemu neprospívá. Ví, že jediným smyslem života je otevřené srdce a láska, kterou necháme proudit.

Pokud se Žena skryje do fáze Země příliš brzy, může se to projevit obezitou, nebo naopak nezdravou štíhlostí. Bývá rychle vyčerpaná, unavená. Velmi a tvrdě pracuje, a přesto nežije v hojnosti. Její šatník je většinou plný šedivých a černých kousků oblečení.  Má velikou touhu „odlehčovat“, a tak může propadnout nejrůznějším dietám. Příliš brzy se skryla do Země, když její Srdce ještě potřebovalo prožít lehkost. A tak kde se snažíme Srdce utlumit, tam postupně prohořívá Oheň.

Lékem na nezdravý život elementu Země je Vítr. Jedině ten dokáže rozdmýchat uhasínající Žár a přinést do života změny. A jakmile přijde Vítr, můžeme spojit všechny elementy do jednoho – do síly Éteru.

Provázím Ženy na jejich Cestě tak, aby nalezly rovnováhu v sobě samých.

Konzultace mailem či osobně / kontakt: martina.olecka@centrum.cz

Napsat komentář